VAMZDYNŲ RENOVACIJA NAUDOJANT COMPACT PIPE TECHNOLOGIJĄ

Pagrindinė UAB „BE Constructive“ veikla – vamzdynų atnaujinimas, naudojant Wavin sukurtą ir platinamą Compact Pipe technologiją.

Compact Pipe technologija – analogų Lietuvoje bei kitose Baltijos regiono valstybėse neturinti technologija, leidžianti efektyviai ir nebrangiai renovuoti vandens tiekimo, nuotekų bei dujų vamzdžius betranšėju būdu.

Esminiai Compact Pipe technologijos privalumai:

Esminiai Compact Pipe technologijos privalumai

Compact Pipe priskiriama glaudaus įtraukimo vamzdžių renovavimo technologijų šeimai. Pagrindinė šios sistemos paskirtis yra esamų vamzdynų viduje įrengti naują, glaudžiai priglundantį vamzdį, kuris galėtų visiškai perimti esamo vamzdyno funkcijas.

Pagrindinis sistemos elementas – vamzdis, gaminamas iš įprasto aukštos kokybės polietileno. Jis tiekiamas ištisinis, užvyniotas ant tvirto metalinio būgno ir todėl gali būti nesunkiai pristatomas į bet kurią vietą, kurioje vyksta renovacijos darbai. Į statybvietę vamzdis pristatomas išilgai sulankstytas taip, kad skerspjūvyje yra panašus į C raidę. Sulanksčius vamzdį tokiu būdų, smarkiai sumažėja jo skersmuo, todėl jį nėra sunku įkišti į esamą vamzdyną, kuris atlieka priimančio (apgaubiamojo) vamzdžio funkciją.

COMPACT PIPE VAMZDIS „C“ IR ORIGINALIOJE FORMOJE

1 pav. COMPACT PIPE VAMZDIS „C“ IR ORIGINALIOJE FORMOJE

Atnaujinant vamzdynus naudojant Compact Pipe technologiją, kasimo darbus sudaro tik nedidelių pradinės ir galinės prieduobių kasimas. Dėl šios priežasties statybvietei reikalingas tik nedidelis plotas, o eismas sutrukdomas tik minimaliai. Įrengiant Compact Pipe sistemą nekeliami griežti reikalavimai atnaujinamo vamzdyno būklei, todėl technologija gali būti plačiai pritaikoma, o vienu etapu galima atnaujinti iki 600 m. ilgio vamzdžius. Technologija gerokai sutvirtina esamo vamzdyno konstrukcijas ir pagerina vamzdyno pralaidumą bei kitas svarbias charakteristikas.

Compact Pipe technologija tinka dujų, vandens, nuotekų bei kitų tipų vamzdynų atnaujinimui. Technologija yra žymiai pranašesnė nei įprastiniai vamzdynų renovavimo metodai, kadangi vamzdžius leidžia atnaujinti pigiau, greičiau ir tokiose vietose, kuriose tradiciniai metodai tiesiog nėra įmanomi.